Starck Eyes

Jednoducho byť sám sebou je najlepšie, čo môže byť.

Britský dizajnérsky guru Phillipe Starck využil svoj cit pre dizajn, kreativitu a technické znalosti na vytvorenie novej koncepcie v optike. Pretože zrak je náš najdôležitejší zmysel, Starck vytvoril koncept dioptrických okuliarov budúcnosti. Dioptrické okuliare, ich dizajn a spracovanie sú inšpirované samotným človekom a veľký dôraz je kladený predovšetkým na to, aby sa ich nositeľ cítil pohodlne a úplne v pohode. Tento koncept sa označuje ako Biovision.

Phillipe Starck je presvedčený, že všetky objekty majú svoje vlastné duše, čo je dôvod, prečo sa neustále snaží nadviazať nové vzťahy medzi človekom a hmotou. Objekt sa vzdáva svojej materiálnej podstaty a vracia sa k svojmu pôvodnému účelu: ľudskému naplneniu. Starck premietol túto modernú víziu "Biodesign" do mnohých priemyselných a architektonických objektov, vrátane bytového textilu, motocyklov a teraz aj okuliarov.


"Myslím, že kolekcia okuliarov, ktorú som vymyslel, je úplne dokonalým príkladom „non-product" budúcnosti: kombinácia pokročilých technológií a slobodne tvarovanej filozofie, že menej je niekedy viac."

Phillipe Starck


Ako dôkaz unikátnej tvorby je možné uviesť, že designér Philippe Starck ako prví na svete zakomponoval do svojich dioptrických okuliarov špeciálny otočný a výklopný kĺb do straníc, ktorý sa nazýva Biolink. Inšpiráciu našiel na svojom tele, presnejšie vo svojom ramennom kĺbe. Systém Biolink umožňuje vertikálny, tak aj horizontálny pohyb straníc bez akéhokoľvek poškodenia. Bez skrutiek v kĺbe zabezpečuje stály tlak na spánkoch a poskytuje tak väčšie pohodlie a trvanlivosť.

Phillipe Starck využíva na výrobu okuliarových rámov najmodernejšie materiály. Vďaka hliníku, titanu, medi, niklu a acetátu vynikajú rámy naozaj špecifickými vlastnosťami, ako extrémna pevnosť, nízka váha, vysoká odolnosť voči vonkajším vplyvom a mechanickému poškodeniu, ale napriek tomu sa s nimi veľmi ľahko manipuluje a dobre sa prispôsobia takmer každému. Pre výnimočnú pevnosť sú modely vysústružené z jedného kusu základovej dosky. Vnútorná strana straníc je potiahnutá špeciálne navrhnutou protisklzovou hmotou - kuramiron. Povrch okuliarov je úplne antialergický a antikorózny, čoho sa dosiahlo vrstvou palladia.

Starck Eyes spája krásu a eleganciu s modernou inteligenciou. Rámy v tejto kolekcii poskytujú radosť z nosenia dioptrických okuliarov, sú štýlové, provokatívne, a nadčasové. Tieto snímky aj napadnúť rozšírené tendenciu schovávať sa za okuliare.

 

Čo môžem urobiť, aby moje oči pri počítači netrpeli?

Zadajte svoj email a stiahnite si E-book, kde sa dozviete niekoľko dôležitých informácií o tom,
ako udržať oči v dobrom stave aj pri dlhodobej práci pri počítači.

ebook zadarmo

Kontakt

Ak hľadáte kvalitu, módnosť a vysokú odbornosť - našli ste nás správne! Presvedčte sa sami a navštívte nás.

 

OPTIKA EXCLUSIV spol. s r.o.

  • Adresa: Laurinská 3, 811 01 Bratislava
  • Telefón: +421 2 544 104 93, +421 2 544 338 78
  • Mobil: +421 905 450 973
  • Email: info@optikaexclusiv.sk

Otváracie hodiny

  • Pondelok - Piatok 9:00 - 19:00
  • Sobota 10:00 - 14:00
  • Nedeľa - Zatvorené

Ochrana osobných údajov