Optika exclusiv / Produkty / Športové okuliare

Športové okuliare

Posuňte svoj výkon o level vyššie a zvyknite si vyhrávať...

Vedeli ste, že až 25 percent celkovej telesnej energie spotrebujete na pozeranie a videnie? Nikto si nemôže dovoliť mrhať svojou energiou a ak ste športovec, musíte sa pri výkonoch šetriť oveľa viac ako bežní smrteľníci. Nemusíte však byť profesionálny športovec, pretože v dnešnej rýchlej a uponáhľanej dobe, kedy veľké množstvo ľudí trávi takmer všetok svoj čas v práci a času na relax veľmi neostáva, tak práve šport sa javí ako jedna z najobľúbenejších činností pri odpočinku a počet takýchto ľudí stále narastá. Druhý dôvod, prečo ľudia začínajú viac športovať, je zvýšené riziko vzniku obezity.

Šport sa tak stáva pre mnoho ľudí nielen koníčkom, ale aj životným štýlom a dokonca nutnosťou. Bez ohľadu na to, z akého dôvodu sme sa rozhodli športovať, tak pri akomkoľvek športe sú kladené stále väčšie nároky na videnie. Nedokonalé videnie môže mať značný vplyv na výkonnosť každého z nás. Dnes však už existujú riešenia, ako nášmu zraku pomôcť aj pri športe. Tak, ako sme si zvykli, že pre rôzne športy používame iné topánky, oblečenie a vybavenie, bolo by vhodné prispôsobiť danému športu aj športové okuliare. Pre každý šport sú napríklad vhodné iné filtre a farby skiel, iný materiál alebo dizajn samotných okuliarov.

Športové okuliare by sme mali preto vyberať naozaj precízne a na základe určitých kritérií. Prvým kritériom, ktoré hrá rolu pri voľbe športových okuliarov je prostredie, kde sa šport vykonáva. Aspektom číslo dva je dynamika športu. Iné nároky budú pri rýchlostných športoch a iné pri menej dynamických športoch. Veľkú rolu môže hrať aj aktuálne počasie a svetelné podmienky. Iný typ okuliarov zvolíme napríklad na golf, iný na beh alebo cyklistiku, iný na jachting, lyžovanie poprípade vysokohorskú turistiku alebo horolezectvo.

Dokonca aj keď patríte medzi tých, ktorý potrebujú dioptrickú korekciu zraku, tak dnes existuje niekoľko riešení. Okrem nosenia kontaktných šošoviek je možné zhotoviť športové dioptrické okuliare.

Majte teda na pamäti, že vhodným výberom športových okuliarov môže vaša výkonnosť rásť rýchlejšie a únava očí, ale aj celého organizmu nebude taká veľká.

Čo môžem urobiť, aby moje oči pri počítači netrpeli?

Zadajte svoj email a stiahnite si E-book, kde sa dozviete niekoľko dôležitých informácií o tom,
ako udržať oči v dobrom stave aj pri dlhodobej práci pri počítači.

ebook zadarmo

Kontakt

Ak hľadáte kvalitu, módnosť a vysokú odbornosť - našli ste nás správne! Presvedčte sa sami a navštívte nás.

 

OPTIKA EXCLUSIV spol. s r.o.

  • Adresa: Laurinská 3, 811 01 Bratislava
  • Telefón: +421 2 544 104 93, +421 2 544 338 78
  • Mobil: +421 905 450 973
  • Email: info@optikaexclusiv.sk

Otváracie hodiny

  • Pondelok - Piatok 9:00 - 19:00
  • Sobota 10:00 - 14:00
  • Nedeľa - Zatvorené

Ochrana osobných údajov