Alain Mikli

Už viac ako tri desiatky rokov sa spoločnosť Alain Mikli zaoberá výrobou najkvalitnejších dioptrických okuliarov.

Najlepší designéri sveta neúnavne pracujú na oživovaní kolekcií svojou nevyčerpateľnou predstavivosťou a štýlom. Progresívny návrhár Alain Mikli založil v roku 1978 designérsky ateliér Mikli Diffusion a začal vytvárať dioptrické okuliarové rámy podľa motta „ Okuliare nielen pre oči, ale aj na pohľad". Tomuto mottu ostáva stále verný. O tom, že sa nebojí riskovať presvedčil všetkých v roku 1987, kedy si ako prvý dizajnér dioptrických okuliarových rámov otvoril butik iba s vlastnými produktmi.

Rada obdivovateľov jeho jedinečného designu je široká, a tak si dnes stáli zákazníci a obdivovatelia zvykli nakupovať v sieti Mikliho butikov od New Yorku po Tokyo. Dvorným dodávateľom materiálu pre Mikliho dioptrické okuliare je talianská firma Mazzucchelli, ktorá bola v roku 1849 založená ako rodinná firma. Začala sa presadzovať na poli vývoja, výroby a spracovania plastov a postupne sa stala svetovou jednotkou vo výrobe celulózy - acetátu, ktorá má jedinečné vlastnosti aj pre výrobu okuliarov. Tento materiál má veľmi nízku mernú hmotnosť, takže aj masívne modely sú pohodlné. Mimo iného firma Mazzucchelli získala skúsenosti aj vďaka kooperácii s firmou DuPont, Dunlop alebo Dynamit Nobel.

Pod pojmom „comfort by Alain Mikli" sa skrýva patentovaný tvar okuliarových rámov AMFLEX, ktorý spája tvar tváre s líniou akupunktúrnych bodov, čím vzniká dokonalá kombinácia komfortu a pohodlí.

Medzi najúspešnejšie kolekcie A. Mikliho patrí „Timeless" s modelom A0021, ktorý sa snažili už niekoľko krát napodobniť, ale nikdy ho neprekonali. nemenej úspešné sú tiež rady Titanum, KOK 120 a kolekcie slnečných okuliarov.

 

Čo môžem urobiť, aby moje oči pri počítači netrpeli?

Zadajte svoj email a stiahnite si E-book, kde sa dozviete niekoľko dôležitých informácií o tom,
ako udržať oči v dobrom stave aj pri dlhodobej práci pri počítači.

ebook zadarmo

Kontakt

Ak hľadáte kvalitu, módnosť a vysokú odbornosť - našli ste nás správne! Presvedčte sa sami a navštívte nás.

 

OPTIKA EXCLUSIV spol. s r.o.

  • Adresa: Laurinská 3, 811 01 Bratislava
  • Telefón: +421 2 544 104 93, +421 2 544 338 78
  • Mobil: +421 905 450 973
  • Email: info@optikaexclusiv.sk

Otváracie hodiny

  • Pondelok - Piatok 9:00 - 19:00
  • Sobota 10:00 - 14:00
  • Nedeľa - Zatvorené

Ochrana osobných údajov